6625 W 4th Ave APT 204, Hialeah, FL 33012, - MLS#A11890058 6625 W 4th Ave APT 204, Hialeah, FL 33012, - MLS#A11890058 6625 W 4th Ave APT 204, Hialeah, FL 33012, - MLS#A11890058 6625 W 4th Ave APT 204, Hialeah, FL 33012, - MLS#A11890058
Zev Freidus Broker / President
Zev Freidus
Broker / President
Call Me
Text Me
Email Me
Overview of 6625 W 4th Ave 204
2 Bedrooms
1/1 Bathrooms
0 Car Garage
862 Square Feet
862SF Living Area
Pool:
No
Water: None
Year Built 1974
Listed For 197 Days
Features & Amenities
Appliances
Dryer, Electric Range, Microwave, Refrigerator, Washer
Cooling
Central Air
Heating
Central, Electric
Flooring
Other
Parking
Assigned, Guest, One Space
Lot Size
Square Feet
View
view
Construction Materials
Block
Security Features
Complex Fenced
Interior Features
Bedroom On Main Level, Second Floor Entry, Living Dining Room, First Floor Entry
Furnished
Unfurnished
Exterior Features
Other
Pool Features
None
Number Of Stories
2
Year Built
1974
Pets Allowed
Conditional, Yes
Annual Real Estate Taxes
Legal Description
Property Type
Condominium
Association Amenities
None
MLS Number
A11890058
Universal Property Id
U S-12025-N-0421300300100-R-N
Days On Market
197
Community Name
Tierra Del Sol Condo
Recent Condo Sales near 6625 4th Ave
Address Sale Price Bed Bth Size Location Sale Date
1810 W 56th St 3127 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 12/15/2025
1990 W 56th St 1407 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm West Gardens 11/21/2025
1810 W 56th St 3204 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 10/30/2025
1850 W 56th St 2207 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 02/20/2026
1810 W 56th St 3420 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 07/02/2025
1890 W 56th St 1307 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 12/02/2025
1810 W 56th St 3121 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 12/16/2025
1950 W 56th St 2311B $Log in to view 2 1/0 998SF Palm West Gardens 11/17/2025
1850 W 56th St 2307 $Log in to view 2 1/0 998SF Palm East Gardens 06/09/2025
6560 W 2nd Ct 15 $Log in to view 2 1/0 981SF 2nd Court Villas Condo 10/08/2025
1630 W 46th St 208F $Log in to view 2 1/0 960SF Silver Spring Tower 04/08/2026
6780 W 2nd Ct 411 $Log in to view 2 1/1 943SF International Condo 11/21/2025
MLS# AX-11890058 Listing History
Miami-Dade County Schools
Elementary School
Middle School
Public Transportation
Miami Dade Transit:
HIALEAH-SO.MIAMI VIA PALM/37 AVE
Miami Dade Transit:
MLS
Map of 6625 4th Ave Hialeah FL 33012
Similar Condos For Sale
1890 W 56th St 1423, Hialeah
Reduced
Palm East Gardens
1890 W 56th St 1423
Hialeah, FL 33012
2
1910 W 56th St 3121b, Hialeah
Palm West Gardens
1910 W 56th St 3121b
Hialeah, FL 33012
5580 W 26th Ct 209, Hialeah
Vista Alegre
5580 W 26th Ct 209
Water Front
5580 W 26th Ct 204, Hialeah
Reduced
Vista Alegre
5580 W 26th Ct 204