Zev Freidus Broker / President
Zev Freidus
Broker / President
Call Me
Text Me
Email Me
Overview of 203 W Emma St
3 Bedrooms
2 Bathrooms
Car Garage
1,279 Square Feet
1,279SF Living Area
Pool:
No
Water: None
Year Built 1925
Listed For 0 Days
Directions to this property are as follows: I-275 To Mlk Blvd, North On N Florida Ave, West On W Emma St To 203 W Emma St.
Features & Amenities
Appliances
Dishwasher, Microwave, Range, Refrigerator
Other Equipment
Private Yard
Cooling
Central Air
Heating
Central
Flooring
Luxury Vinyl
Lot Dimensions
50x102
Lot Size
5100
View
view
Interior Features
Ceiling Fans(s), Stone Counters, Window Treatments
Furnished
Unfurnished
Exterior Features
Private Yard
Utilities
Public
Laundry
Inside, Laundry Room
Fireplace
Decorative
Year Built
1925
Pets Allowed
Yes
Annual Real Estate Taxes
Property Type
Single Family Home
Direction Faces
South
MLS Number
MFRTB8503188
Universal Property Id
U S-12057-N-0129184000000001950-R-N
Community Name
Meadowbrook
Recent Home Sales near 203 Emma Street
Address Sale Price Bed Bth Size Location Sale Date
No comps found for this property
MLS# MFRTB8503188 Listing History
Hillsborough County Schools
Elementary School
Unknown
Middle School
Public Transportation
Hillsborough Area Regional Transit:
Route 1 Florida Avenue
Route 1 Florida Avenue
MLS
Map of 203 Emma Street Tampa FL 33603
Similar Homes For Sale
112 W Chelsea St, TAMPA
Reduced
MLS#MFRTB8413981
112 W Chelsea St
Tampa, FL 33603
3
1,892 SqFt
0.12 Acres
307 W Chelsea St, TAMPA
MLS#MFRTB8505890
307 W Chelsea St
Tampa, FL 33603
3
1,560 SqFt
0.11 Acres
318 W Osborne Ave, TAMPA
318 W Osborne Ave
0.11 Acres
211 W Alva St, TAMPA
211 W Alva St
2
0.1 Acres
303 W Curtis St, TAMPA
303 W Curtis St
2
304 W Ida St, TAMPA
304 W Ida St