Zev Freidus Broker / President
Zev Freidus
Broker / President
Call Me
Text Me
Email Me
See Also...
Notify me when new listings become available in Oakland Grove
Overview of 639 W Oakland Park Boulevard 104-d, Oakland Park, Fl 33311
2 Bedrooms
2 Bathrooms
0 Car Garage
970 Square Feet
970SF Living Area
Pool:
No
Water: None
Year Built 1969
Listed For 455 Days
Directions to this property are as follows: Use Gps.
Features & Amenities
Appliances
Dishwasher, Electric Range, Electric Water Heater, Disposal, Microwave, Refrigerator, Water Heater
Cooling
Electric
Heating
Electric
Flooring
Ceramic Tile
Parking
Assigned
View
Garden view
Construction Materials
Block
Security Features
Security System, Key Card Entry, Other, Smoke Detectors
Interior Features
Multiple Primary Suites
Exterior Features
Barbecue
Property Condition
Resale
Pool Features
Association
Utilities
Cable Available
Year Built
1969
Pets Allowed
Number Limit, Size Limit, Yes
Annual Real Estate Taxes
Legal Description
Oakland Grove Village Condo Unit 104 D Per Cdo Bk/pg: 20339/30
Property Type
Condominium
HOA Fees
Association Fee Includes
Common Areas, Pest Control, Pools
Association Amenities
Clubhouse, Maintenance Grounds, Picnic Area, Pool, Parking
Age Restricted
Yes
MLS Number
F10486643
Universal Property Id
Days On Market
455
Community Name
Oakland Grove Village
639 Oakland Park Boulevard Price Calculator
Get Mortgage Quote For This Condo
Recent Condo Sales near 639 Oakland Park Boulevard
Address Sale Price Bed Bth Size Location Sale Date
639 W Oakland Park Blvd 202D $Log in to view 2 2/0 0SF Oakland Grove Village 12/18/2025
1775 N Andrews Sq. 104W $Log in to view 2 2/0 975SF Hidden Harbor 07/21/2025
MLS# FX-10486643 Listing History
Broward County Schools
High School
Public Transportation
Broward County Transit:
Oakland Park Blvd Local
Broward County Transit:
Oakland Park Blvd Local
Powerline Rd Local
Open House Schedule for 639 W Oakland Park Boulevard 104-D, Oakland Park, FL 33311
MLS
Map of 639 Oakland Park Boulevard Oakland Park FL 33311
Similar Condos For Sale
669 W Oakland Park Boulevard 220b, Oakland Park, Fl 33311, Oakland Park
Oakland Grove
669 W Oakland Park Blvd 220b, Oakland Park, Fl 33311
Oakland Park, FL 33311
2
659 W Oakland Park Boulevard 108-c, Oakland Park, Fl 33311, Oakland Park
Oakland Grove
659 W Oakland Park Blvd 108-c, Oakland Park, Fl 33311